آلاچیق شیشه ای روف گاردن

آلاچیق شیشه ای روف گاردن

امروزه هر در طراحی هر روف گاردن، آلاچیقی در نظر می گیرند تا فضای نشیمنی در فضای باز با سایبان داشته باشند. آلاچیق ها انواع زیادی از نظر نوع متریال، طراحی و … دارند و ما در این مقاله آلاچیق شیشه ای روف گاردن را بررسی می کنیم.

آلاچیق شیشه ای چیست؟

آلاچیق شیشه ای با نام معروف آتریوم، آلاچیقی می باشد که می توان در هر فصلی از سال از آن استفاده نمود و همزمان از محوطه یا روف گاردن با ویویی مناسب لذت برد. به همین دلیل به آلاچیق شیشه ای روف گاردن، آلاچیق چهار فصل نیز گفته می شود.

همچنین مزایایی که یک آلاچیق شیشه ای روف گاردن می تواند داشته باشد شامل داشتن دیدی وسیع و مناسب به بیرون، قابلیت داشتن وسایل گرمایشی و سرمایشی لازم، قابلیت چیدمان مبلمان و … می باشد.

طراحی آلاچیق شیشه ای روف گاردن

آلاچیق چهارفصل را می توان در طرح های مختلفی و هماهنگ با هر سبک طراحی، ترسیم و اجرا نمود. آلاچیق می تواند با توجه به ابعاد در خواستی کارفرما و متراژی که موجود است طراحی شود و به صورت مستطیل، مربع، ذوزنقه، گرد و … باشد.

دیواره های آلاچیق را می توان علاوه بر شیشه با استفاده از متریال های دیگر نیز طراحی نمود. به عنوان مثال بهتر است یکی از دیواره های آلاچیق را با استفاده از پی وی سی، چوب پلاست، ترموود و … کاور نمود تا بتوان با نصب پنل کولر، از لرزش سازه جلوگیری نمود. دیواره های دیگر آلاچیق شیشه ای روف گاردن را نیز می توان مانند یک خانه ی پرتابل از در، آکابه و پنجره و … استفاده نمود و باقی دیوار را با متریال های نامبرده کاور نمود.

شیشه هایی که برای آلاچیق استفاده می شود می تواند به صورت ثابت، بازشو، آکاردئونی، ریلی و… یا ترکیبی طراحی و اجرا شوند.

کف آلاچیق شیشه ای را می توان با استفاده از ترموو، چوب پلاست و شاسی کشی و سنگ اجرا نمود. همچنین می توان آلاچیق مورد نظر را با استفاده از شاسی کشی یا ملات ارتفاع داد و با اجرای پله به آن دسترسی لازم را داد. این کار سبب می شود که بتوان از منظره استفاده بیشتری نمود و دید بهتری پیدا کرد.

همچنین سقف آلاچیق شیشه ای روف گاردن را می توان با استفاده از شینگل، چوب پلاست، سقف پارچه ای متحرک، یو پی وی سی و … اجرا نمود.

ابعاد آلاچیق شیشه ای روف گاردن

آتریوم ها بر اساس طرحی که دارند می توانند ابعاد مختلفی داشته باشند. ولی باید توجه داشت که نباید ابعاد مورد نظر از ابعاد استاندارد خارج شوند و کاربری خود را از دست بدهند. بهترین ابعادی که می توان برای آلاچیق شیشه ای روف گاردن در نظر گرفت، اجرای دیوار نمای آلاچیق با ارتفاع 2.20 می باشد و در صورت استفاده از سقف های شیب دار بهتر است با توجه به متراژ موردنیاز فضای آلاچیق از ارتفاع 2.40 برای دیواره ی پشتی استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید