اجرای ترموود

اجرای ترموود

 ترموود در حالت کلی به چوبی اطلاق می شود که از طریق حرارت و عملیات های گرما دهی بر روی چوب طبیعی به وجود می اید و در روف گاردن، تراس سبز و ساخت مبلمان فضای باز به کار می رود. در این مقاله به روش اجرای ترموود و ویژگی های ان می پردازیم.

نکات اجرای ترموود

در اجرای چوب ترموود حتما باید نکات زیر مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت شما به نتیجه ی نهایی ایده عالی نخواهید رسید پس حتما به این نکات توجه کنید

برای اجرای چوب ترمو یا همان ترموود در گام اول باید سطح زیرسازی کاملا مسطح باشد که بتوان شاسی کشی را بروی ان کامل شاقل و تراز کرد .

به دو صورت می توان زیرسازی چوب ترموود را انجام دهیم .

۱-زیرسازی بااستفاده از شاسی کشی فلزی 

۲-زیرسازی بااستفاده از ملات ماسه و سیمان

اجرای ترموود

با توجه به ابعاد اجرای چوب  ترموود میزان زیر سازی انجام می شود به طوری که باید در شاسی کشی فلزی میزان فواصل پروفیل ها از همدیگر و در ملات ماسه و سیمان میزان ضخامت ملات رعایت شود

برای اجرای چوب ترموود حتما باید از چوبهای اشباع شده استفاده نمود که چوب ترموود مستقیم روی شاسی کشی یا ملات نصب نگردد .

 پس از مسطح کردن سطح زیر چوب ترموود با استفاده از ملات ماسه و سیمان چوب های اشباع شده زیر سری را با استفاده از پیچ و رول پلاک بر روی سطح مورد نظر پیچ می کنیم حد فاصل چوبهای زیر سری از همدیگر به ضخامت و نوع چوب ترموود بستگی دارد که از مقدار چهل تا شصت سانتی متر است هر چقد ضخامت چوب ترمو بیشتر باشد می توان فاصله ی چوب زیر سری را نیز بیشتر در نظر گرفت .

اجرای ترموود

در مواردی که برای زیر سازی از شاسی کشی فلزی استفاده می شود حتما به این نکته دقت فرمایید که به هیچ عنوان چوب ترمو را مستقیم بر روی شاسی کشی فلزی نصب نکنید زیرا به علت این که با توجه به ساختار چوب و فلز میزان واکنش های فیزیکی این متریال بسیار باهم تفاوت دارند و در حالت انبساط و انقباظی که صورت میگیرد سازه دچار مشکل خواهد شد.

اجرای شاسی کشی

برای اجرای شاسی کشی نیز باید فواصل پروفیل ها از همدیگر رعایت شود که معمولا با توجه به جو و عوامل محیطی پروژه ، فاصله ی پروفیل ها از شصت تا یک متر قرار می گیرد تا چوب های اشباع شده ی زیر سری روی پروفیل نصب شود

پس از اجرای چوب های زیر سری اشباع شده بر روی پروفیل یا ملات ماسه و سیمان چوب های ترموود روی انها نصب می شود.

با توجه به اینکه چوب خاصیت انقباض و انباسط دارد در نصب تایل های چوب ترمو نیز باید فاصله در نظر گرفته شود که در این حالت نیز فاصله به عوامل مختلفی مانند ضخامت و نوع چوب بستگی دارد که به میزان سه تا پنج میلیمتر میباشد تنها در موردی که از چوب نما پوش که بصورت فاق و زبونه  در داخل یکدیگر قرار میگیرند می توان فاصله قرار نداد و بصورت یکپارچه اجرا نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید