نوشته شد

تراس ها عضو جدا نشدنی یک ساختمان محسوب می گردند زیرا علاوه بر افزایش ارزش ملک ، فضایی آرامش بخش برای استراحت و اوقات فراغت را فراهم می آورند. در این مقاله به بررسی انواع تراس می پردازیم:

انواع تراس به چند مجموعه تقسیم می گردد

در واقع نوع طراحی و اجرای یک تراس با توجه به موقعیت اقلیمی و خواست کارفرما انجام می گیرد که با توجه به شرایط به انواع زیر تقسیم بندی می گردد:

تراس ساحلی:

یکی از انواع تراس ها، تراس ساحلی می باشد که در مناطق ساحلی به دلیل چشم انداز زیبایی که دارند، تراس ها را تا حد امکان در نزدیکی ساحل و روبروی دریا اجرا می شوند اما در نظر داشته باشید متریال استفاده شده به رطوبت و تغییرات شرایط آب و هوایی مقاومت داشته باشد زیرا در مناطق ساحلی رطوبت بسیار زیاد می باشد. همچنین سعی شود تا حد امکان از گیاهان مقاوم استفاده گردد.

یکی از متریال هایی که برای مناطق ساحلی، مقاوم و قابل استفاده می باشد، چوب پلاست است زیرا هم به رطوبت و هم به تغییرات شرایط آب و هوایی مقاومت دارد.

تراس آپارتمانی:

همانطور که در مقاله های قبلی بررسی شد تراس های آپارتمانی به دو بخش تراس های بزرگ و تراس های کوچک تقسیم بندی می شوند. تراس های آپارتمانی یکی از انواع تراس ها می باشند که به شدت پرطرفدار و قابل استفاده می باشند.

تراس کوهستانی:

این نوع از تراس به علت قرار گیری در مناطق کوهستانی باید ساختار و یا نمادی از کوهستان را نشان بدهند که با استفاده بیشتر از متریال طبیعی می تواند انعکاسی از طبیعت را ایجاد کرد.

تراس روستایی:

تراس روستایی یکی از انواع تراس هایی می باشد که سبک هنری و یا همان روستیک را دنبال می کند و این تراس ها علاوه بر روستاها در بسیاری از شهرها ها دیده می شوند و طرفداران خاص خود را دارند.

تراس باغ:

در خانه های ویلایی و باغ ویلا های بزرگ به دلیل چشم انداز مطلوب سعی بر آن است که تراس ها به سمت باغ طراحی و اجرا شوند که محلی زیبا برای اوقات فراغت و استراحت ایجاد شود.

تراس مدرن:

تراس های مدرن معمولا برای برج های مدرن طراحی و اجرا می شود و به این علت نام این تراس ها، تراس های مدرن نام دارد که دارای امکانات بروز تری هستند.

تراس سنتی:

یکی از انواع تراس، تراس سنتی است که در طراحی آن سعی بر آن است بیشتر از المان های ایرانی استفاده گردد و حالت بومی حفظ شود.

تراس پالیزبام

تیم پالیزبام به روش پرتابل و مدولار از صفر تا صد پروژه های روف گاردن، تراس گاردن و محوطه را طراحی و اجرا می کند، روش اجرای پرتابل این امکان را به شما می هد در سریع ترین روش و بهترین حالت ممکن پروژه اجرا شود.

متریال های مورد استفاده در طراحی و اجرای تیم پالیزبام بسیار مقاوم و قابل استفاده در تمام شرایط آب و هوایی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید