حیاط خلوت

حیاط خلوت

بسیاری از حیاط خلوت ها به انباری تبدیل شده اند و نمای زشتی پیدا کرده اند. طراحی و اجرای یک حیاط خلوت سبز می تواند برای خانه شما یکی از فضاهای دوست داشتنی و پرکاربرد باشد. در این مقاله به طراحی حیاط خلوت سبز می پردازیم.

کاربری حیاط خلوت

حیاط خلوت را می توان به عنوان فضایی برای استراحت، تهیه غذا، سرگرمی، ورزش و … استفاده نمود. هر یک از کاربری های نامبرده شده می توانند به صورت های متفاوتی ایده پردازی و مطابق با سبک طراحی دکوراسیون و نمای خانه طراحی گردند. کاربری ها بر اساس خواسته های کارفرما و نوع مخاطبین انتخاب می گردند و با استفاده از متریال های سازگار با فضا اجرا می شوند.

کاربری تفریحی به صورت جزئی تر می تواند شامل فضایی برای استراحت با مبلمان مناسب به همراه سایبان و بخش هایی برای سرگرمی بچه ها و بزرگسالان داشته باشد. سرگرمی ها می توانند شامل فضاهایی مثل مینی گلف، بستر ماسه بادی، وسایل بازی کودکان و … می باشد.

کاربری خدماتی می تواند شامل فضایی برای قرار گیری باربیکیو و سینگ و … باشد و در کنار آن میز غذاخوری و یا شاه نشینی جهت صرف غذا دیده شود.

تمامی موارد ذکر شده بسته به متراژ فضا در پلان لکه گذاری و طراحی می شوند.

حیاط خلوت

مورد دیگری که می توان برای حیاط خلوت در نظر گرفت آیتم شلف و طبقه بندی می باشد. اجرای شلف می تواند برایمحوطه هایی که کاربری انباری برای کارفرما دارند، به صرفه و مورد رضایت قرار بگیرد. قابل ذکر است که شلف ها می توانند به شکل های مختلفی طراحی و اجرا گردند.

طراحی حیاط خلوت

سقف، کف، دیواره و فضاهای داخل محوطه از موارد مورد بحث در طراحی هستند. تا حد امکان در وحله ی اول اگر دیواره ها و سقف نمای نامناسبی داشته باشند کاور می شوند. پوشش این جداره ها می تواند با استفاده از دیوارپوش چوب پلاست، دیوار سبز، آبنما دیواری، سنگ، ترموود، آهن، گیاهان رونده و … صورت بگیرد.

کف حیاط خلوت با استفاده از سنگ، بلوک پلیمری، چوب پلاست، آهن، قلوه سنگ، ترموود، چمن مصنوعی و … یا ترکیبی از چندین موارد ذکر شده طراحی می شوند.

حیاط خلوت

ارائه طرح به کارفرما در قالب تری دی و رندر صورت می گیرد. کارفرما می تواند حیاط خلوت پس از اجرا را در نرم افزار مشاهده کند و از انجام این کار اطمینان لازم را بدست آورد.

اجرای حیاط خلوت به سبک پالیزبام

شرکت تخصصی پالیزبام برای افرادی که دغدغه اجرای محوطه سبز خود را به جهت جابه جایی از منزل در آینده را دارند راهکاری اندیشیده و روش اجرایی خودرا به سمت روش پرتابل مدوولار برده است. تا بتواند بستر تصمیم گیری را برای تمامی افراد تسهیل نماید.

در این روش هیچ اتصالی به جداره های اصلی صورت نمی گیرد بنابراین هیچ آسیبی دیواره ها را تهدید نخواهد کرد و به راحتی قابل تعمیر هستند. علاوه بر این موارد تمامی اقلام مورد نظر برای حیاط خلوت و تمامی آیتم های دیگر قابل جابه جایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید