روف گاردن ساوه

روف گاردن ساوه

در این مقاله به بررسی طراحی و اجرای یکی از پروژه های تیم پالیزبام که در شهرستان ساوه قرار داشت می پردازیم :

باتوجه به اینکه پروژه در یک ساختمان نوساز بود و کارفرما برای تحویل به مالک اصلی اجرای کار را در کوتاه ترین زمان ممکن می خواستند طرح اولیه این روف گاردن طی دو روز به ایشان ارائه شد که خواسته های کارفرما در این بام شامل موارد زیر می شد :

  • تعریف فضای نشیمن برای حداقل ۶نفر
  • درنظرگرفتن فضای باربیکیو و سینک
  • تامین سبزینگی و و ایجاد فضاهای سبز در کناره های بام
  • ترکیب زیبای آب و آتش در بالای فضای آتشدان
  • کفپوش مناسب

در ادامه جزئیات روف گاردن ساوه را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

طراحی بام سبز ساوه

در پروژه بام سبز ساوه طراحی اولیه که با توجه به خواسته های کارفرما انجام شد، همه ی درخواست ها در نظر گرفته شد و در طرح اعمال گردید به این صورت که دورتا دور جانپناه ها با استفاده از فلاورباکس و تری باکس ها کاور شدند که همزمان دو کاربرد پوشانندگی جانپناه و همچینین ایجاد سبزینگی را تامین می کردند . برای کفپوش فضا از چمن مصنوعی و چیدمان بلوک پلیمری و فضاهای نشیمن و باربیکیو در دو طرف بام با کفپوش چوب پلاست در نظر گرفته شد.

فضای نشیمن:

فضا برای نشیمن با استفاده از کفسازی و سازه ای با پروفیل و سی ان سی که نور و سایه را همزمان ایجاد می کند، تعریف شد. نشیمن هایی که در این فضا قرار داده شد، قابل جابه جایی هستند و به ابعاد سفارشی در کارگاه پالیزبام ساخته شده اند.

فضای تهیه غذا:

فضای باربیکیو نیز با استفاده از سقف و کفسازی تعریف و تجهیزات لازم در آن قرار گرفته شد. برای حفظ هماهنگی فضا کابینت و کاور تجهیزات نیز با استفاده از متریال مشابه پروژه یعنی چوب پلاست اجرا شد.

آب و آتش روف گاردن ساوه

آتشدان و حوضی سنگی در بام موجود بود که با استفاده از پرگولای دارای نازل به آن کاربری داده شد و توانستیم روبروی ورودی بام، نمایی از آب و آتش را با یکدیگر داشته باشیم.

اجرای روف گاردن ساوه

با توجه به پرتابل بودن اقلامی که در طراحی روف گاردن ساوه درنظر گرفته شده بود فلاورباکس ها، تری باکس ها، میز و نیمکت ها در کارگاه پالیزبام ساخته و به ساوه منتقل شد و در بام بصورت پرتابل براساس طرح جانمایی شد .  چوب پلاستی که برای فلاور باکس ها، و سایر اقلام مانند میز و نیمکت ها کابینت زیر سینک و… در نظر گرفته شد ، چوب پلاست تایل ۷ سانتی متر و پرگولای فضای باربیکیو و سینک ، ستون و پرگولای آب نما  با چوب پلاست دک ۱۴ سانتی متری کاور شد .

سقف فضای نشیمن بااستفاده از پروفیل آهن و ورق های سی ان سی به جهت ایجاد نیم سایه طراحی و اجرا شد و به طور کلی با توجه به مشکلات رفت وآمد در زمان قرنطینگی اجرای این تراس در یک هفته انجام گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید