نوشته شد

سان روم گاردن چیست و چه کاربردی دارد ؟

سان روم گاردن واژه و طرح جدیدی است که برخلاف تصور عموم مردم از ساختمان شما جدا نیست و طراحی آن با روف گاردن و تراس سبز کمی متفاوت است . در واقع در آفتابی ترین سمت خانه قرار می گیرد و فضایی بین درون و بیرون خانه است ، بر خلاف تراس گاردن که محیط بیرون خانه است ، دور تا دور سان روم گاردن شیشه نصب می شود که این شیشه ها می تواند متحرک و ریلی یا ثابت باشد ، همچنین می توانید از شیشه های نیمه دودی هم استفاده کنید اما زیبایی آن به وجود شیشه های روشن و شفاف است که نور از آن عبور کند . بسیاری هم تمایل دارند که سقف را هم شیشه قرار بدهند اما به دلیل تایش خورشید اگر سقف را شیشه کنید بسیار فضای شما گرم می شود و در فصل گرما هم سبب بالا رفتن مصرف انرژی می شود .

تفاوت گلخانه و سان روم گارن

متاستفانه عموم مردم سان روم گاردن را با گلخانه یکی می دانند در صورتی که عملکرد این دو کاملا متفاوت است ، گلخانه بیشتر جنبه تولید محصول دارد و بستر جنبه افزایش آرامش برای فضای خانه را دارد . در گلخانه به دلیل شرایط آب و هوایی که برای رشد گیاهان فراهم کرده اند نمی توان ساعت ها آن جا ماند و استراحت کرد ولی در سان روم گاردن شما به راحتی می توانید کل روز خود را بگذرانید . یکی دیگر از تفاوت ها این است که ، در گلخانه شما هیچ موقع مبلمان یا دکوراسیون خاصی نمی بینید چون اصلا فضای آنجا برای استراحت نیست ولی در سان روم گاردن همانند بام سبز و تراس به راحتی می توانید دیزاین مد نظر خود را داشته باشید .

در واقع محوریت کاربری ، اتاق استراحت و محلی برای ایجاد آرامش و یا حتی در معرض آفتاب قرار گرفتن برای جذب ویتامینD  برای ساکنین خانه می باشد و در عین حال با توجه به فراهم بودن شرایط ، می توان در دیزاین آن از انواع گل ها و گیاهان استفاده نمود و شادابی وسرزندگی آن را افزایش داد.

گیاهان سان روم گاردن

در سان روم گاردن چه گیاهانی می توان کاشت؟ در فصل تابستان ممکن است خیلی گرم و داغ شود و همین امر گیاهان شما را در خطر می اندازد ، راه حلی که برای آن ارائه می گردد این است که  از وسایل یا سیستم های خنک کننده استفاده کنید و یا از شیشه های ریلی و باز شو استفاده کنید . در فصل سرما نیز باید فضایی بسازید که گیاهان دچار سرما زدگی نشوند که باز برای آن می توانید از وسایل گرمایشی استفاده کنید .

گیاهانی که استفاده می کنید همانند گیاهان روف گاردن و تراس گاردن و گرین وال های بیرونی ، باید گیاهانی با نیاز آبیاری کم و مقاوم باشند . از گیاهان آپارتمانی از جمله : پتوس ، کاکتوس ، فیلودندرون و غیره هم می توان استفاده کرد .

مبلمان

سان روم گاردن محلی برای استراحت و افزایش آرامش است پس باید این حس را هم القاء کند ، پس مبلمان کمک بزرگی به این موضوع می کند ، مبلمانی که برای آن استفاده می کنید بهتر است ظریف باشد و با محیط سازگاری داشته باشد . برای این مکان به علت تابش نور خورشید به داخل استفاده از رنگ های شاد و پر انرژی  جلوه بصری بیشتری را ایجاد می کند . قرار دادن اشیاء تزئینی و میز های کوچک در کنار مبلمان حس دعوت کنندگی را بیشتر می کند ، می توانید تعدادی مبلمان با توجه به نیاز انتخاب کنید ، معمولا اگر به فکر دعوت کردن مهمانی هستید بهتر است از مبلمان ظریف با تعداد بالا مهیا کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلید کنید تا در Whatsapp چت کنید