نوشته شد

در اکثر مواقع پاسیو ها به علت شرایطی که دارند، می توانند به عنوان گلخانه پاسیو کاربرد داشته باشند. این گلخانه می تواند از نظر داشتن فضای دسترسی، طرح کاشت، بستر کاشت و … طراحی های متفاوتی داشته باشند.

پیش طراحی

قبل از طراحی یک گلخانه برای پاسیو باید شرایط موجود را برای گیاهانی که قرار است آنجا زندگی کنند بررسی نمود. این بررسی ها می تواند شامل بستر کاشت، آب و هوا، کاربرد، رنگ و… باشد.

اقدامات اولیه ایجاد گلخانه در پاسیو

برای به وجود آوردن فضای اولیه ی یک گلخانه، ابتدا باید بستر و سطح هایی طراحی و آماده شوند که بتوان گیاه را براساس میزان سبزینگی که نیاز داریم، نگه داری کنیم. اجرای طبقه هایی در پاسیو به وسیله ی پی وی سی، شاسی کشی یه همراه کاور چوب پلاست و … می تواند میزان خوبی از سبزینگی را برای فضا  مهیا کند.

علاوه بر ایجاد سطح ها، طراحی جداگانه ای برای سقف نیز باید انجام شود. سقف پاسیو می تواند مانند گلخانه کاملا سقفی پلاستیکی داشته باشد و یا مشبک کار شود و هواگیر نیز داشته باشد. در هر صورت باید جنس آن مانند پلکسی، شفاف باشد تا بتواند نور را از خودش عبور دهد و نیاز گیاهان را تامین کند.

ایده های طراحی

وجود یک آبنما در گلخانه تاثیر بسزایی در تلطیف آب و هوای دارد و صدا و نمای آن نیز فضا را دلنشین تر و شاداب تر می کند.

تعریف یک فضای نشیمن به وسیله ی کفسازی متفاوت کوچک و یک میزو صندلی، میان گیاهان، کاربرد بسیار جذابی برای مطالعه ی یک کتاب یا نوشیدن یک فنجان چایی می تواند داشته باشد.

استفاده از گلدان های آویز زیبا از سقف و یا المان های نوری آویز که همراه با گیاه طراحی شده اند می توانند برای روشنایی و زیبایی فضای شما بیفزایند و به شما امکان استفاده از هر وجه از فضا را با وجود داشتن محدودیت، بدهد.

گیاهان گلخانه پاسیو

در گلخانه پاسیو گیاهان بر اساس علاقه کارفرما، سهولت نگه داری، زمان رشد، کاربری، ظاهر و … انتخاب می کنند.

بهترین گیاهانی که می توان برای یک پاسیو خانگی انتخاب نمود می تواند شامل سبزیجات، گیاهان دارویی، میوه جات، صیفی جات، گل های فصلی، گیاهان معطر، گیاهان مفید باشد.

سبزیجات ها به علت نگهداری و کشت آسان و کاربرد خوراکی فراوان می تواند محصولات موردنیاز شما را به صورت ارگانیک فراهم آورد. علاوه بر آن که برخی از آن ها مثل نعناع و جعفری، عطر دل انگیزی را در محیط ایجاد می کنند.

برخی کارفرما ها که مصرف دم نوش و گیاهان دارویی بالایی دارند به راحتی می توانند گیاهان پرمصرف خود را در گلخانه به عمل بیاورند و حتی برای آن می توان فضایی در گلخانه جهت تهییه دمنوش و میل کردن آن در نظر گرفت.

برخی از میوه جات گلخانه ای نیز وجود دارند که می توانند  همیشه در دسترس برای کارفرما باشند. خیار، توت فرنگی و … از این نوع میوه ها می باشند.

صیفی جات نیز به همین منوال می توانند به صورت خانگی تهییه و مصرف شوند.

برخی از کارفرمایان نیز تنها به داشتن ظاهری زیبا در گلخانه و لذت بردن از نما و عطر آن اکقفا می کنند. در همین راستا انتخاب گل های زیبای فصلی و معطر گزینه مناسبی برایشان محسوب می شود.

برخی از گیاهان نیز هستند که می توان با کاشت ان ها و نگهداریشان در گلخانه فضایی شفا بخش را برای کسانی که مشکل جسمی یا روحی دارند ایجاد نمود. برخی از گیاهان هستند که اکسیژن فراوانی ایجاد میکنند و افرادی که مشکل ریوی دارند، همچین فضایی برایشان اثربخش خواهد بود.

طراحی گلخانه پاسیو پالیزبام

شرکت پالیزبام می تواند شما را در داشتن چنین فضایی در خانه یاری کنند. طراحان می توانند پاسیو شما را بر اساس نیازهایتان طراحی و مجری های متخصص پالیزبام آن را به اجرا در بیاورد. بحث نگداری گیاهان نیز با مشاوره و راهنمایی کارشناسان پالیزبام صورت میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید