نوشته شد

یکی از المان هایی که بسیار پرکاربرد و زیبا می باشد استفاده از انواع گلدان ها و فلاورباکس ها در روف گاردن، تراس گاردن و محوطه ها می باشد. فلاورباکس تراس یکی از مواردی می باشد که در نمای ساختمان و همچنین زیبایی چیدمان بالکن ساختمان به شدت تاثیر گذار می باشد و می توان با استفاده از انواع مختلفی از این فلاورباکس ها ضمن زیبا سازی تراس برای استفاده ساکنین آپارتمان با کاشت گیاهان متنوع و قابل رویت از نمای بیرونی ساختمان ، مطلوبیت بصری نمای ساختمان و نمای شهری را بهبود بخشید.

در اینجا به بررسی مزایا فلاورباکس تراس می پردازیم:

انواع فلاورباکس تراس

همانطور که می دانید در عرصه ساخت و فروش فلاورباکس انواع مختلفی ساخته می شود که با توجه به ابعاد و مقاومت آنها در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. که معمول ترین آنها بر اساس نوع متریال به انواع ذیل تقسیم می شوند:

  • فلاورباکس چوبی
  • فلاورباکس فلزی
  • فلاورباکس سنگی
  • فلاورباکس بتنی
  • فلاورباکس فایبرگلاس
  • فلاورباکس پلاستیکی

هرکدام از این موارد با توجه به عمق کاشت ، شرایط اقلیمی و محل نصب و چیدمان کاربرد خاص خود را دارند و طراحان متناسب با طراحی انجام شده و همچنین همگونی فضای مد نظر از یک یا چند نمونه از دسته بندی فوق استفاده می نمایند. اما باید مد نظر داشت برای استفاده در تراس باید از انواعی از اقلام سبک و پرتابل آن استفاده نمود.

فلاورباکس تراس پالیزبام

فلاورباکس های پالیزبام متشکل از پروفیل آهن و ورق گالوانیزه می باشد که بر روی فلاورباکس ها یک لایه رنگ پودری کوره ای برای مقاومت بیشتر زده می شود، و به درخواست کارفرما با کاور چوبپلاست یا ترمووود ارائه می گردد.

فلاورباکس های پالیزبام قابل ساخت در ابعاد مختلف می باشند و با توجه به عمق کاشت مورد نیاز برای کاشت انواع گل ها و گیاهان و همچنین ابعاد تراس سبز یا بام سبز قابل تغییر می باشند.

انواع فلاورباکس پالیزبام

گلدان های پالیزبام بر اساس ابعاد و عمق کاشت به سه دسته کلی فلاورباکس و تری باکس و پلنترباکس تقسیم می گردند.

تری باکس پالیزبام به ابعاد ۵۰ در ۵۰ سانتی متر با ارتفاع ۷۰ سانتی متر مخصوص کاشت درختچه های بلند و گیاهانی با نیاز به عمق کاشت زیاد استفاده می گردد.

فلاورباکس های پالیزبام به ابعاد ۲۸ در ۷۸ سانتی متر با ارتفاع ۵۳ سانتی متر و به صورت مکعب مستطیل قابل استفاده برای کاشت انواع گیاهان و گل های فصلی، درختچه های کوچک و گیاهان پوششی و رونده می باشد.

بر روی فلاورباکس ها کاور چوب پلاست و یا ترمووود کار می شود که کاور چوب پلاست مقاومت بالایی برای فلاورباکس های شما ایجاد خواهد کرد. البته علاوه بر کاورهای چوبپلاست و ترموود می توان این فلاورباکس ها را به صورت فلزی با ورق یکدست سیاه رنگ و یا کاور ورق سی ان سی شده تولید نمود و به عنوان فلاورباکس تراس یا فلاورباکس محوطه و روف گاردن استفاده نمود.

یکی از علل استفاده پالیزبام از چوب پلاست برای کاور انواع فلاورباکس ها مزایای چوب پلاست می باشد

چوب پلاست علاوه بر زیبا نمودن نمای اقلام و امکان استفاده از انواع رنگ بندی آن و تطبیق پذیری با محیط دارای مزایای دیگری از جمله مقاومت بالا در برابر رطوبت و حشرات ، هزینه نگهداری پایین ، فرم پذیری در برخی از قالب ها، مقاومت در مقابل تابش مستقیم آفتاب و تنش های دمایی ، نصب آسان و پرسرعت و … می باشد که این مزایا منجر به استفاده گسترده از این متریال در ساخت اقلام و مبلمان فضای باز و بام سبز شده است.

البته ترموود نیز با دارا بودن بخشی از این مزایا به عنوان گزینه جایگزین و رقیب چوبپلاست مطرح می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید