۵ پرسش پرتکرار در خصوص گرین وال

5 پرسش پرتکرار در خصوص گرین وال

با توجه به افزایش تمایل ساکنان آپارتمان های مسکونی و اداری، مجتمع های اداری و تجاری، کافی شاپ ها، هتل ها، سالن های ورزشی و … برای نصب و اجرای گرین وال در محوطه های داخلی و یا خارجی ساختمان ها، طی مشاوره ها و استعلامات سوالات مختلفی از کارشناسان پالیزبام پرسیده می شود که در ادامه به ۵ پرسش پرتکرار در خصوص گرین وال به صورت اجمالی پاسخ خواهیم داد.

گلدان گرین وال

گلدان گرین وال به عنوان یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده گرینوال و بخش دارای اهمیت در کاشت و حفظ گیاهان می باشد. برای اجرای گرین وال می توان از سه دسته کلی از انواع گلدان ها استفاده کرد.

  • گلدان های پلاستیکی گرین وال : این گلدان ها در ابعاد و کیفیت های مختلفی در بازار موجود می باشند که انواع با کیفیت آن هم به لحاظ کیفیت جنس هم طراحی مناسب برای نگهداری مناسب گیاهان و زه کشی خاک می تواند پاسخگوی دیوارهای سبز داخلی باشد اما برای دیوارسبز های بیرونی به دلیل آسیب پذیری در مقابل تابش آفتاب و سرما و گرما توصیه نمی شود.
  • گلدان های فلزی گرینوال: این گلدان های دیوار سبز که نمونه های با کیفیت آن در کارگاه تخصصی پالیزبام تولید می شود گزینه ای مناسب برای اجرای دیوار سبز می باشد که هم در داخل و هم خارج از ساختمان دوام بالایی داشته و با توجه به جنس گالوانیزه، رنگ کوره ای، طراحی دقیق و استفاده از لایه های ژئوتکستایل و درین شیت در آن، سلامت و رشد بلند مدت گیاهان گرینوال را تضمین می نماید.
  • گلدان های نمدی گرین وال: گلدان ها یا گلجاهای نمدی نیز یکی بسترهای کاشت گیاهان دیوار سبز می باشند که علیرغم قیمت مناسب و نصب آسان گزینه بادوام و مناسبی نبوده و بیشتر برای دیوار سبزهای کوچک داخل آپارتمان کاربرد دارند.

قیمت گرین وال

یکی دیگر از ۵ پرسش پرتکرار در خصوص گرین وال، قیمت گرین وال می باشد. قیمت گرین وال ارتباط مستقیم با روش اجرا (کابلی، هیدروپونیک، فلاورباکسی و طبیعی) و ارکان تشکیل دهنده آن شامل شاسی کشی، نوع گلدان ها، سیستم آبیاری، خاک و گل و گیاه مورد استفاده دارد.

به طور کلی دیوار سبز های هیدروپونیک به دلیل استفاده از سیستم های مورد نیاز و نگهداری زیاد گرانترین گرینوال می باشند و گرین وال ارزان نیز شامل دیوارسبزهای طبیعی با استفاده از گیاهان رونده و سازه های موجود می باشد. اما دیوار سبز های کابلی و فلاورباکسی به لحاظ کیفیت و توجیه اقتصادی مناسب ترین انواع دیوار سبز خصوصا در فضاهای بیرونی محوطه و روف گاردن می باشند.

انواع گرین وال

گرین وال شامل انواع مختلفی می باشد که رایج ترین انواع آن را صرفا نام می بریم و البته در سایر سرفصل ها در خصوص ویژگی های هریک مطالبی عنوان شده است.

دیوارسبز کابلی – دیوارسبز مدولار (باکسی) – دیوار سبز نمدی – دیوار سبز هیدروپونیک

آبیاری گرین وال

آبیاری گرین وال به ۳ صورت آبیاری اتوماتیک، دستی و هوشمند انجام می شود که آبیاری اتوماتیک شامل نصب یک تایمر یا شیر برقی در ابتدای مسیر آبیاری، لوله کشی در تمام ردیف های گرین وال و نازل گذاری در پای گل ها و گیاهان کاشته شده مطلوب ترین روش بوده و به درستی پاسخگوی نیازهای آبی گیاهان گرین وال می باشد.

آبیاری هوشمند نیز در واقع همان روش اتوماتیک می باشد که با اضافه کردن بورد هوشمندسازی امکان کنترل هوشمند آن وجود خواهد داشت.

ساده ترین و بی هزینه ترین روش هم همان آبیاری دستی است که در صورت در دسترس بودن گرین وال و ارتفاع نرمال آن و همچنین وجود فرد مشخص و مسئولی برای آبیاری به موقع و کافی مناسب است و در غیر آن خطر آسیب گیاهان بالا می رود.

شرکت گرین وال

طی سال های گذشته شرکت های زیادی وارد عرصه طراحی، تولید اقلام و نصب و اجرای گرین وال شده اند لکن شرکت پالیزبام با دارا بودن یکی از با سابقه ترین تیم های طراحی و اجرایی آماده مشاوره رایگان و طراحی و اجرای گرین وال در فضای های داخلی و خارجی خصوصا محوطه، بام سبز، تراس سبز ، لابی و … می باشد.

در این مقاله به ۵ پرسش پرتکرار در خصوص گرین وال۵ پرسش پرتکرار در خصوص گرین وال پرداخیتم. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اجرای دیوار سبز و ویژگی های آن به قسمت مقالات دیوار سبز سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما

سلام! روی کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در Whatsapp چت کنید